Retro motociklas IŽ-350

BENDRAS MOTOCIKLO APRAŠYMAS

IŽ 350- motociklas gamintas nuo 1946 iki 1951m Rusijoj Iževsko motociklų gamykloje. Per visą gamybos laikotarpį buvo pagaminta 127090 motociklų.

Motociklas IŽ350 yra antros serijos vokiško DKW NZ350-1 klonas. Iškart po karo DKW gamyklos linija buvo išvežta į Iževsko motociklų gamyklą

Motociklas yra vieno cilindro 350 kubinių centimetrų ir išvysto 11 arklių galią. Maksimalus greitis yra 90 km/h.

Šio modelio motociklai buvo dažomi: Juodai, tamsiai mėlynai, žydrai, dramblio kaulo ir vyšnine spalvomis bei papuošti skirtingų spalvų juostelėmis. Šiandien šis išskirtinio dizaino motociklas gatvėje nepalieka abejingų.

NUOTRAUKOS TADA...

MŪSŲ MOTOCIKLAS

1948 metais Lietuvių tremtinys Aleksas (pavardės nebepamenu) Altajaus krašte šį motociklą gavo paskyrymu viename iš to krašto komunistinio darbo kolūkių. 1955 m., kai Aleksiukas su artimaisiais gavo leidimą grįžti į Lietuvą, jis parsivežė ir išardytą motociklą. Grįžęs į Notėnų kaimą (Skuodo raj.), šį motociklą vėl susirinko ir kurį laiką važinėjo po apylinkes. Vėliau kolūkio pirmininkas Aleksiukui paskyrė motociklą IŽ-49, tad senasis 350-tas IŽAS nugulė daržinės kampe ir tarnavo kaip donoras visokioms meistrystėms.
2003 metais Notėnų gyventojo Aleksiuko daržinėje atsitiktinai radus vieną detalę nuo šio motociklo, paaiškėjo, kad sodyboje ir jos aplinkiniuose krūmynuose turėtų būti ir daugiau dalių. Mūsų nuostabai pavyko surinkti beveik visas pagrindines šio motociklo dalis! Didžioji dalis dalių buvo stipriai paveiktos korozijos, bet pavyko jas restauruoti ir išsaugoti. Pilna viso motociklo restauracija ir komplektacija truko apie 6 metus.
2009 metais šis motociklas pirmą kartą iš Adomo motociklų dirbtuvių Palangoje išriedėjo pilnai veikiantis ir važiuojantis. Šis motociklas nepalieka abejingų ir džiugina ne tik mus, bet ir visus, kurie gauna galimybę pasigrožėti juo gatvėje ar prie kavinės.

NUOTRAUKOS DABAR...