Vintažinis motociklas M-72

BENDRAS MOTOCIKLO APRAŠYMAS

Motociklas M-72 gamintas Rusijoje nuo 1941 iki 1960 metų keliose skirtingose gamyklose ir skirtingų modifikacijų. Motociklas M-72 yra vokiško BMW R-71 kopija, kuri buvo padaryta Suomijoje nupirkus penkis BMW R-71 motociklus ir juos atgabenus į Sovietų Sąjungą.
Motociklo M-72 variklis yra dviejų cilindrų 750 kubinių centimetrų ir turi net 22 arklio galias. Motociklas su lopšiu gali vežti iki 300 kg krovinį ir išvysto 85 km/h greitį.
Iki 1950 metų šie motociklai buvo gaminami išskirtinai tik kariuomenės reikmėms. Nuo 1950 m. motociklus galėjo įsigyti ir civiliai. Motociklai buvo dažomi: juoda, haki, tamsiai mėlyna, pilka ir vyšnine spalvomis.

NUOTRAUKOS TADA...

MŪSŲ MOTOCIKLAS

Šis motociklas buvo pagamintas 1950 metais ir, deja, jo istorija mažai žinoma. Išardytą ir sukrautą į dėžes –tokį jį nupirkau 2004 m. iš vieno Lietuvos restauratoriaus. Tai buvo tikras dalių kratinys, restauracija buvo sudėtinga ne tik dėl detalių deficito, bet ir dėl tuometinio žinių trūkumo.
Anuomet buvo nuspręsta motociklą restauruoti be lopšio. Tačiau gyvenimas daug ką pakoreguoja savaip ir šiuo metu jau komplektuojamas lopšys... tikime, kad jau greitai smalsuolius gatvėje džiugins pilnai sukomplektuotas motociklas M-72 su lopšiu ir kitais kariškais atributais.

NUOTRAUKOS DABAR...